TARİHÇE

1950. Merhum Mevlüt İmamoğlu ve çocukları Mehmet, Alican, Osman İmamoğlu Trabzon merkezine yerleşerek kereste ve ahşap dekorasyon işine başladı.
1970.Hasan ve Alican İmamoğlu ortaklığında, inşaat malzemeleri toptan ve parakende satışı ve müteahhitlik firmasının alt yapısı oluşturuldu.
1980. Ali İmamoğlu, Ahmet İmamoğlu ve Murat İmamoğlu gibi ikinci kuşak yöneticilerin firmaya katılmasıyla bir çok farklı noktada yeni şantiyeler kuruldu.
1989. Yalova ve İstanbul’da kurulan şantiyelere paralel olarak İmamoğlu İnşaat faaliyetlerini İstanbul merkezinde sürdürme kararı aldı.
1995. İmamoğlu İnşaat, başta İstanbul olmak üzere Trabzon dışındaki faaliyetlerini Hasan İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu yöneticiliğinde sürdürmeye devam etti.
1996. Gıda ve hizmet sektöründe yeni iştirakler oluşturularak yoluna devam eden İmamoğlu, özellikle Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği İmamoğlu 1, İmamoğlu 2 Siteleri ve Zigana Evleri projeleriyle bölgenin gelişimine katkıda bulunurken isminden de söz ettirmeye başladı.
2002.Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile ortaklaşa oluşturulan Beykonaklar Projesi’ne start verildi.
2006. Modern mimarisi ve yenilikçi unsurlarıyla Gürpınar’ın marka projeleri arasında yer alan Moodcity’nin temelleri atıldı.
2008. Ev ve ofis konseptinin en başarılı örneklerinden biri olan Midpoint Projesi Beykent’te yükselmeye başladı.
2010.İmamoğlu İnşaat’ın yenilikçi yüzünün göstergesi olan ve Büyükçekmece’nin ilk Loft projesi özelliğini taşıyan Zigana Panora 365 hayata geçirildi.